donderdag 20 november 2025

DE LECHWEG ETAPPE 2 Lech-Warth

 Maandag 17 juli 2023 2e Etappe Lechweg. Lech-Warth. [voor route klik hier]

Vandaag willen we weer de bus van 09.00 uur halen dus weer iets vroeger eruit. De tweede etappe van de Lechweg staat op het programma. Deze loopt van Lech naar Warth. De eerste etappe gaat van de Formarinsee naar Lech. Die hebben we vorig jaar gelopen. Die was prachtig dus we zijn benieuwd hoe het vandaag wordt. Zo gezegd nemen de bus van 09.00 uur naar Lech. Daar drinken we eerst nog een bakje koffie bij de bakker en kopen meteen een paar broodjes voor onderweg. De route loopt lang Gasthof Post en we gaan een straatje in dat tussen dalstation van de  Rüfikopfbahn ligt en Gasthof Post. In de achtertuin van Post zien we een heerlijk zwembad. Apart om te weten dat ook Koning Willem Alexader en Koningin Maxima daar wel eens vertoeven. Zo komen we op de route van de Lechweg. Het pad loopt langzaam omhoog en voor en achter ons ontvouwt zich een prachtig panorama als we uitkijken op Lech.

Schuin links achter ons zien we Lech liggen met het machtige bergmassief op de achtergrond. Al snel zijn we bij een bordje waarop staat dat Warth nog 2 uur lopen is. Wat dat betreft zijn we aardig op koers. We komen bij een bruggetje, daar gaan we de Walkerbach over. De Lech zelf zien we ver beneden ons stromen. We volgen nu een heel stuk de Kuhschwabweg. Dan volgt er een lastig stuk over een glibberpad naar beneden. Sommige stukken zijn zo modderig zodat we over planken moeten lopen. Maar ook dat gaat goed. Dan is het tijd dat we ons brood op eten. We stoppen bij een bankje en nemen even pauze. Als we weer verder gaan komt de Lech weer in beeld en we hebben een prachtig beeld hoe de Lech zich door het landschap slingerd.
Even verderop steken we de Lech over via de Geissbrücke wat weer een paar mooie foto’s oplevert. Na deze brug gaat het via een stijl pad omhoog. Dit pad blijven we volgen tot we op een punt aankomen waar een bordje aangeeft nog 25 minuten via het weiland of nog 40 minuten door het bos. We kiezen voor het laatste want door het weiland ziet er lastig uit. Dus wij lopen nu lekker door het bos in de schaduw. Dit is de Schwandwaldweg. Als we weer een stuk gelopen hebben slaan we scherp linksaf en komen op een smal pad met heel veel boomwordtel. Als we dat gehad hebben zien we in de verte de Kerktoren van Warth. Dat houdt in dat het nu niet zo ver meer is. We rusten nog even uit op een bankje en drinken nog wat.
Dan is het nog ongeveer tien minuten tot aan het centrum van Warth waar de bus ook stopt. De bus komt pas over een uur dus we hebben nog tijd genoeg voor een heerlijke coupe is bij Tirolerhof. Dat hebben we wel verdiend. De bus brengt ons uiteindelijk weer naar Schönau.
Totale afstand wandeling 12 km.















Geen opmerkingen: